Dziś jest: Poniedziałek, 04-07-2022

Informacje

Narzędzia i usługi

Sport

Liga Badmintona - Sezon XIV - Podsumowanie turu nr 2

  • 07-01-2020
  • przez Maciej Piechowiak

Załączniki

            W sobotę, 14 grudnia 2019 r., na hali lwóweckiego OSIR-u obyły się drugie zawody, XIV sezonu Ligi Badmintona. Zawody zorganizowane były przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Brody oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lwówku, przy współudziale Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku. Przypominamy, że liga ma formę otwartych zawodów dla wszystkich chętnych. Zawodnicy, w zależności od liczby zgłoszeń rywalizują w systemie każdy z każdym, ewentualnie podwójnej przegranej. W tym sezonie organizatorzy podzielili uczestników na następujące kategorie: open Panie i Panowie, Szkoły ponadpodstawowe - dziewczyny, Szkoły podstawowe - kl. VII i VIII - dziewczęta i chłopcy, szkoły podstawowe - dziewczęta i chłopcy - klasy IV-VI oraz kategoria „maluchy” dla dzieci z klasy III szkoły podstawowej i młodszych. Za zwycięstwo w każdym turze zawodnik może zdobyć 50 punktów. Drugie miejsce to 48 punktów, trzecie 47 punktów itd. Przy obliczaniu końcowego wyniku, każdemu z zawodników odejmuje się jeden najsłabszy występ. W przypadku równej ilości punktów decydować będzie frekwencja, a następnie wyższa pozycja w klasyfikacji indywidualnej poszczególnych zawodów. Zwycięzcy danych kategorii (pierwsze trzy miejsca) uhonorowani zostaną medalami i nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo osoby, które nie opuszczą ani jednej kolejki wezmą udział w losowaniu nagród niespodzianek ufundowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku.
            W drugim turze XIV sezonu rozgrywek w badmintona wystartowało 90 uczestników z gminy Lwówek, Kuślin i Nowy Tomyśl. Na 5 boiskach, pomiędzy 1000 a 1500 rozegrano łącznie 165 pojedynków.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii prezentują się następująco:
 
Kat. „maluch”:
I m. Antonii Kaczmarek
II m. Wiktor Frelich
III m. Tobiasz Kamiński
 
Kat. dziewczęta - szkoły podstawowe, klasy IV - VI:
I m. Kornelia Górecka
II m. Agata Janiszewska
III m. Michalina Ratajczak
 
Kat. dziewczęta - szkoły podstawowe, klasy VII i VIII:
I m. Gabriela Kupś
II m. Paulina Nowaczyk
III m. Paulina Michalska
 
Kat. dziewczęta - szkoły ponadpodstawowe:
I m. Aleksandra Minge
II m. Zofia Kaźmierczak
 
Kat. OPEN Panie:
I m. Hanna Utmańczyk
II m. Iwona Śniadecka
III m. Izabela Dachtera
 
Kat. chłopcy - szkoły podstawowe, klasy IV - VI:
I m. Maciej Kasztelan
II m. Milan Włodarczyk
III m. Kacper Bilon
 
Kat. chłopcy - szkoły podstawowe, klasy VII i VIII:
I m. Kacper Hała
II m. Kacper Kotlarski
III m. Oliwier Berger
 
Kat. OPEN Panowie:
I m. Paweł Rzeszotkowski
II m. Łukasz Śniadecki
III m. Bernard Thiele
 
Szczegółowe wyniki klasyfikacji XIV sezonu Ligi Badmintona w Lwówku po drugim turze prezentuje tabela zamieszczona poniżej.
Już dzisiaj zapraszamy na kolejny, III tur XIV sezonu naszej ligi badmintona. Odbędzie się on w sobotę 11 stycznia 2020 r. o godz. 1000, tradycyjnie na hali OSiR w Lwówku.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją