Dziś jest: Poniedziałek, 04-07-2022

Informacje

Narzędzia i usługi

Wyniki Sportowe

Liga badmintona sezon IX (2014-2015). Wyniki po I turze.

  • 24-11-2014
  • przez Maciej Piechowiak

Załączniki

W sobotę - 22 listopada 2014 r., w hali OSiR w Lwówku odbyła się I kolejka Ligi Badmintona w sezonie 2013/2014 . Jest to już IX sezon naszych rozgrywek.  Tym razem rozpoczęliśmy trochę później. W zamian za to rozgrywki odbywać się będą częściej. Zawody niezmiennie organizowane są przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Brody oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lwówku. Liga prowadzona jest przez organizatorów w formie otwartych zawodów dla wszystkich chętnych. Jak zawsze zawody są rozgrywane w następujących kategoriach: szkoły podstawowe dziewczęta i chłopcy, gimnazja dziewczęta i chłopcy, open kobiety i mężczyźni oraz specjalna kategoria „maluchy” dla dzieci z klasy III szkoły podstawowej i młodszych. W pierwszej kolejce wystartowało 58 zawodników z gminy Lwówek i Kuślin. Na pięciu boiskach rozegrano łącznie 97 pojedynków. 
 
Zwycięzcy poszczególnych kategorii to:
 
Kat. szkoły podstawowe dziewczęta:
I m. Aleksandra Minge
II m. Zosia Kaźmierczak
III m. Wiktoria Frelich
 
Kat. szkoły podstawowe chłopcy:
I m.  Jakub Łopata
II m. Mateusz Jarnut
III m. Dawid Jarnut
 
Kat. „maluch”:
I m. Maciej Kasztelan
II m. Patrycja Frelich
 
Kat. gimnazjum dziewczęta:
I m. Anna Jędrzejczak
II m. Martyna Wotkowiak
III m. Paulina Knop
 
Kat. gimnazjum chłopcy:
I m. Karol Melonek
II m. Rafał Jędrzejczak
III m. Kacper Jędrzejczak
 
Kat. OPEN mężczyźni:
I m. Piotr Świderski
II m. Maciej Piechowiak
II m. Marcin Graś 
 
Kat. OPEN Panie:
Niestety w tej kategorii do rozgrywek nie zgłosiła się żadna zawodniczka.
 
Organizatorzy przypominają że za zwycięstwo w każdym turze zawodnik może zdobyć 50 punktów. Drugie miejsce to 48 punktów, trzecie 47 punktów itd. Przy obliczaniu końcowego wyniku, każdemu z zawodników odejmuje się dwa najsłabsze występy. W przypadku równej ilości punktów decyduje wyższa pozycja w klasyfikacji indywidualnej poszczególnych zawodów.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii (pierwsze trzy miejsca) uhonorowani zostaną medalami i nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo osoby, które nie opuszczą ani jednej kolejki wezmą udział w losowaniu nagród niespodzianek ufundowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku.
Szczegółowe wyniki klasyfikacji IX sezonu Ligi Badmintona w Lwówku po pierwszym turze prezentuje tabela zamieszczona poniżej. Na razie będziemy sumować wyniki wszystkich odbytych już turów. Przy dwóch ostatnich turach będą brane pod uwagę tylko wyniki lepsze od wcześniej osiągniętych.
Już dzisiaj zapraszamy na kolejny, II tur IX sezonu naszej ligi badmintona. Odbędzie się on w sobotę 13 grudnia 2014 r. o godz. 10.00, tradycyjnie na hali OSiR w Lwówku. 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją