Dziś jest: Wtorek, 05-07-2022

Informacje

Narzędzia i usługi

Wyniki Sportowe

Liga badmintona (sezon IX: 2014-2015) - wyniki po II turze.

  • 18-12-2014
  • przez Maciej Piechowiak

Załączniki

 
W sobotę - 13 grudnia 2014 r., w hali OSiR w Lwówku odbyła się II kolejka Ligi Badmintona w sezonie 2014/2015 . Jest to już IX sezon naszych rozgrywek.  Ponieważ w tym sezonie rozpoczęliśmy trochę później, częstotliwość rozgrywek będzie trochę większa. Zawody niezmiennie organizowane są przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Brody oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lwówku. Liga prowadzona jest przez organizatorów w formie otwartych zawodów dla wszystkich chętnych. Jak zawsze zawody są rozgrywane w następujących kategoriach: szkoły podstawowe dziewczęta i chłopcy, gimnazja dziewczęta i chłopcy, open kobiety i mężczyźni oraz specjalna kategoria „maluchy” dla dzieci z klasy III szkoły podstawowej i młodszych. W drugiej kolejce wystartowało aż 75 zawodników z gminy Lwówek i Kuślin. Na pięciu boiskach rozegrano łącznie 133 pojedynki. 
 
Zwycięzcy poszczególnych kategorii to:
 
Kat. szkoły podstawowe dziewczęta:
I m. Aleksandra Minge
II m. Weronika Batura
III m. Wiktoria Frelich
 
Kat. szkoły podstawowe chłopcy:
I m.  Nikodem Hupało
II m. Jakub Łopata
III m. Mateusz Jarnut
 
Kat. „maluch”:
I m. Maciej Kasztelan
II m. Patrycja Frelich
 
Kat. gimnazjum dziewczęta:
I m. Adrianna Ruta
II m. Paulina Knop
III m. Anna Jędrzejczak
 
Kat. gimnazjum chłopcy:
I m. Karol Melonek
II m. Rafał Jędrzejczak
III m. Albert Kostaniak
 
Kat. OPEN mężczyźni:
I m. Dawid Pigla
II m. Piotr Świderski
III m. Wojciech Pigla
 
Kat. OPEN Panie:
Niestety w tej kategorii do rozgrywek nie zgłosiła się żadna zawodniczka.
 
Organizatorzy przypominają że za zwycięstwo w każdym turze zawodnik może zdobyć 50 punktów. Drugie miejsce to 48 punktów, trzecie 47 punktów itd. Przy obliczaniu końcowego wyniku, każdemu z zawodników odejmuje się dwa najsłabsze występy. W przypadku równej ilości punktów decyduje wyższa pozycja w klasyfikacji indywidualnej poszczególnych zawodów.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii (pierwsze trzy miejsca) uhonorowani zostaną medalami i nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo osoby, które nie opuszczą ani jednej kolejki wezmą udział w losowaniu nagród niespodzianek ufundowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku.
Szczegółowe wyniki klasyfikacji IX sezonu Ligi Badmintona w Lwówku po drugim turze prezentuje tabela zamieszczona poniżej. Na razie będziemy sumować wyniki wszystkich odbytych już turów. Przy dwóch ostatnich turach będą brane pod uwagę tylko wyniki lepsze od wcześniej osiągniętych.
Już dzisiaj zapraszamy na kolejny, III tur IX sezonu naszej ligi badmintona. Odbędzie się on w sobotę 10 stycznia 2015 r. o godz. 10.00, tradycyjnie na hali OSiR w Lwówku. 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją