Dziś jest: Piątek, 20-07-2018

Informacje

Narzędzia i usługi

Sport

Liga badmintona - sezon X (2015-2016). Podsumowanie wyników po I turze

  • 09-12-2015
  • przez Maciej Piechowiak

Załączniki

Liga badmintona – sezon X (2015-2016). Podsumowanie wyników po I turze
            W sobotę, 28 listopada 2015 r., na hali lwóweckiego OSIR-u obyły się I zawody, X - jubileuszowego sezonu Ligi Badmintona. Zawody zorganizowane były przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Brody oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lwówku, przy współudziale Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku. Przypominamy, że liga ma formę otwartych zawodów dla wszystkich chętnych. Zawody są rozgrywane w następujących kategoriach: szkoły podstawowe dziewczęta i chłopcy, gimnazja dziewczęta i chłopcy, open kobiety i mężczyźni oraz specjalna kategoria „maluchy” dla dzieci z klasy III szkoły podstawowej i młodszych. Za zwycięstwo w każdym turze zawodnik może zdobyć 50 punktów. Drugie miejsce to 48 punktów, trzecie 47 punktów itd. Przy obliczaniu końcowego wyniku, każdemu z zawodników odejmuje się dwa najsłabsze występy. W przypadku równej ilości punktów decydować będzie wyższa pozycja w klasyfikacji indywidualnej poszczególnych zawodów. Zwycięzcy danych kategorii (pierwsze trzy miejsca) uhonorowani zostaną medalami i nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo osoby, które nie opuszczą ani jednej kolejki wezmą udział w losowaniu nagród niespodzianek ufundowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku.
            Rozpoczęcie sezonu X rozgrywek w badmintona należy uznać za bardzo udane. W I zawodach wystartowało aż 67 uczestników. Na 5 boiskach rozegrano łącznie 119 pojedynków.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii prezentują się następująco:
Kat. szkoły podstawowe dziewczęta:
I m. Matylda Wesoła
II m. Wiktoria Frelich
III m. Weronika Batura
 
Kat. szkoły podstawowe chłopcy:
I m. Jakub Łopata
II m. Kamil Wachowski
III m. Dawid Jarnut
 
Kat. „maluch”:
I m. Maciej Kasztelan
I m. Patrycja Frelich
III m. Olga Dachtera
 
Kat. gimnazjum dziewczęta:
I m. Aleksandra Minge
II m. Martyna Wojtkowiak
III m. Ewelina Matyjasik
 
Kat. gimnazjum chłopcy:
I m. Bartosz Szymoniak
II m. Jędrzej Maciejewski
III m. Mateusz Jarnut
 
Kat. OPEN mężczyźni:
I m. Karol Melonek
II m. Piotr Świderski
III m. Maciej Piechowiak
 
Kat. OPEN Panie:
W tej kategorii nie wystartowała żadna zawodniczka.
 
Szczegółowe wyniki klasyfikacji IX sezonu Ligi Badmintona w Lwówku po pierwszym turze prezentuje tabela zamieszczona poniżej.
Już dzisiaj zapraszamy na kolejny, II tur X sezonu naszej ligi badmintona. Odbędzie się on w sobotę 12 grudnia 2015 r. o godz. 10.00, tradycyjnie na hali OSiR w Lwówku.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją