Dziś jest: Piątek, 20-07-2018

Informacje

Narzędzia i usługi

Sport

Liga Badmintona - sezon X (2015-2016). Podsumowanie wyników po III turze

  • 04-02-2016
  • przez Maciej Piechowiak

Załączniki

Liga badmintona – sezon X (2015-2016). Podsumowanie wyników po III turze
            W sobotę, 16 stycznia 2016 r., na hali lwóweckiego OSIR-u obyły się III zawody, X - jubileuszowego sezonu Ligi Badmintona. Zawody zorganizowane były przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Brody oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lwówku, przy współudziale Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku. Przypominamy, że liga ma formę otwartych zawodów dla wszystkich chętnych. Zawody są rozgrywane w następujących kategoriach: szkoły podstawowe dziewczęta i chłopcy, gimnazja dziewczęta i chłopcy, open kobiety i mężczyźni oraz specjalna kategoria „maluchy” dla dzieci z klasy III szkoły podstawowej i młodszych. Za zwycięstwo w każdym turze zawodnik może zdobyć 50 punktów. Drugie miejsce to 48 punktów, trzecie 47 punktów itd. Przy obliczaniu końcowego wyniku, każdemu z zawodników odejmuje się dwa najsłabsze występy. W przypadku równej ilości punktów decydować będzie wyższa pozycja w klasyfikacji indywidualnej poszczególnych zawodów. Jeśli to nie pozwoli wyłonić zwycięzcy, zadecyduje wyższa pozycja w klasyfikacji indywidualnej podczas ostatniego, rozgrywanego turu. Zwycięzcy danych kategorii (pierwsze trzy miejsca) uhonorowani zostaną medalami i nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo osoby, które nie opuszczą ani jednej kolejki wezmą udział w losowaniu nagród niespodzianek ufundowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku.
            Podczas III turu ligi badmintona do zawodów zgłosiło się 54 uczestników. W sumie na 5 boiskach rozegrano łącznie 98 spotkań.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii prezentują się następująco:
Kat. szkoły podstawowe dziewczęta:
I m. Matylda Wesoła
II m. Weronika Batura
III m. Oliwia Migdałek
 
Kat. szkoły podstawowe chłopcy:
I m. Jakub Łopata
II m. Dawid Jarnut
III m. Kacper Jabłoński
 
Kat. „maluch”:
I m. Karolina Kupś
I m. Miłosz Kostrzewski
III m. Iga Dachtera
 
Kat. gimnazjum dziewczęta:
I m. Aleksandra Minge
II m. Paulina Knop
III m. Ewelina Matyjasik
 
Kat. gimnazjum chłopcy:
I m. Mateusz Jarnut
II m. Emanuel Łęszczak
III m. Rafał Jędrzejczak
 
Kat. OPEN mężczyźni:
I m. Wojciech Pigla
II m. Piotr Świderski
III m. Karol Melonek
 
Kat. OPEN Panie:
W tej kategorii nie wystartowała żadna zawodniczka.
 
Szczegółowe wyniki klasyfikacji X sezonu Ligi Badmintona w Lwówku po trzecim turze prezentuje tabela zamieszczona poniżej. Biorąc pod uwagę fakt, że w generalnej punktacji dwa najsłabsze tury będą pomijane, w końcowej klasyfikacji nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte. Wygląda jednak na to, że z najbardziej pasjonującą walką do czynienia mieć będziemy w kategoriom: gimnazjum – chłopcy.
Już dzisiaj zapraszamy na kolejny, IV tur X sezonu naszej ligi badmintona. Odbędzie się on w sobotę 13 lutego 2016 r. o godz. 10.00, tradycyjnie na hali OSiR w Lwówku.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją