Dziś jest: Piątek, 20-07-2018

Informacje

Narzędzia i usługi

Sport

Liga Badmintona - sezon X (2015-2016). Podsumowanie wyników po IV turze

  • 16-02-2016
  • przez Maciej Piechowiak

Załączniki

Liga badmintona – sezon X (2015-2016). Podsumowanie wyników po IV turze
            W sobotę, 13 lutego 2016 r., na hali lwóweckiego OSIR-u obyły się IV zawody, X - jubileuszowego sezonu Ligi Badmintona. Zawody zorganizowane były przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Brody oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lwówku, przy współudziale Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku. Przypominamy, że liga ma formę otwartych zawodów dla wszystkich chętnych. Zawody są rozgrywane w następujących kategoriach: szkoły podstawowe dziewczęta i chłopcy, gimnazja dziewczęta i chłopcy, open kobiety i mężczyźni oraz specjalna kategoria „maluchy” dla dzieci z klasy III szkoły podstawowej i młodszych. Za zwycięstwo w każdym turze zawodnik może zdobyć 50 punktów. Drugie miejsce to 48 punktów, trzecie 47 punktów itd. Przy obliczaniu końcowego wyniku, każdemu z zawodników odejmuje się dwa najsłabsze występy. W przypadku równej ilości punktów decydować będzie wyższa pozycja w klasyfikacji indywidualnej poszczególnych zawodów. Jeśli to nie pozwoli wyłonić zwycięzcy, zadecyduje wyższa pozycja w klasyfikacji indywidualnej podczas ostatniego, rozgrywanego turu. Zwycięzcy danych kategorii (pierwsze trzy miejsca) uhonorowani zostaną medalami i nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo osoby, które nie opuszczą ani jednej kolejki wezmą udział w losowaniu nagród niespodzianek ufundowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku.
            Podczas IV turu ligi badmintona do zawodów zgłosiło się 57 uczestników. W sumie na 5 boiskach rozegrano łącznie 107 spotkań.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii prezentują się następująco:
Kat. szkoły podstawowe dziewczęta:
I m. Matylda Wesoła
II m. Weronika Batura
III m. Oliwia Kostrzewska
 
Kat. szkoły podstawowe chłopcy:
I m. Jakub Łopata
II m. Gracjan Kamiński
III m. Kacper Jabłoński
 
Kat. „maluch”:
I m. Karolina Kupś
II m. Iga Dachtera
III m. Miłosz Kostrzewski
 
Kat. gimnazjum dziewczęta:
I m. Aleksandra Minge
II m. Ewelina Matyjasik
III m. Martyna Wojtkowiak
 
Kat. gimnazjum chłopcy:
I m. Bartosz Szymoniak
II m. Mateusz Jarnut
III m. Emanuel Łęszczak
 
Kat. OPEN mężczyźni:
I m. Michał Kapelski
II m. Jakub Żurkiewicz
III m. Karol Melonek
 
Kat. OPEN Panie:
W tej kategorii nie wystartowała żadna zawodniczka.
 
Szczegółowe wyniki klasyfikacji X sezonu Ligi Badmintona w Lwówku po czwartym turze prezentuje tabela zamieszczona poniżej. Przed nami dwa ostatnie turnieje. Ze względu na fakt, że do łącznego wyniku poszczególnych zawodników dodawać będziemy już tylko wyniki lepsze od dotychczas osiągniętych, w końcowej klasyfikacji nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte. Wyjątek stanowi kategoria szkoła podstawowa – chłopcy, gdzie zwycięstwo Jakuba Łopaty jest praktycznie przesądzone, a zawodnikom pozostaje walka o drugie i trzecie miejsce. Analogiczna sytuacja jest w kategorii gimnazjum – dziewczęta. Tu pewnym zwycięzcą łącznej klasyfikacji jest Aleksandra Minge. O drugie miejsce walczyć będą natomiast trzy zawodniczki posiadające dzisiaj identyczną liczbę punktów.
Zapraszamy na kolejny, V tur X sezonu naszej ligi badmintona. Odbędzie się on w sobotę 12 marca 2016 r. o godz. 10.00, tradycyjnie na hali OSiR w Lwówku.
 
Zdjęcia - Michał Kapelski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją