Dziś jest: Piątek, 20-07-2018

Informacje

Narzędzia i usługi

Sport

Liga Badmintona - sezon X (2015-2016). Podsumowanie wyników po V turze

  • 16-03-2016
  • przez Maciej Piechowiak

Załączniki

Liga badmintona – sezon X (2015-2016). Podsumowanie wyników po V turze
            W sobotę, 12 marca 2016 r., na hali lwóweckiego OSIR-u obyły się V zawody, X - jubileuszowego sezonu Ligi Badmintona. Zawody zorganizowane były przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Brody oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lwówku, przy współudziale Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku. Przypominamy, że liga ma formę otwartych zawodów dla wszystkich chętnych. Zawody są rozgrywane w następujących kategoriach: szkoły podstawowe dziewczęta i chłopcy, gimnazja dziewczęta i chłopcy, open kobiety i mężczyźni oraz specjalna kategoria „maluchy” dla dzieci z klasy III szkoły podstawowej i młodszych. Za zwycięstwo w każdym turze zawodnik może zdobyć 50 punktów. Drugie miejsce to 48 punktów, trzecie 47 punktów itd. Przy obliczaniu końcowego wyniku, każdemu z zawodników odejmuje się dwa najsłabsze występy. W przypadku równej ilości punktów decydować będzie wyższa pozycja w klasyfikacji indywidualnej poszczególnych zawodów. Jeśli to nie pozwoli wyłonić zwycięzcy, zadecyduje wyższa pozycja w klasyfikacji indywidualnej podczas ostatniego, rozgrywanego turu. Zwycięzcy danych kategorii (pierwsze trzy miejsca) uhonorowani zostaną medalami i nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo osoby, które nie opuszczą ani jednej kolejki wezmą udział w losowaniu nagród niespodzianek ufundowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku.
            Podczas V turu ligi badmintona do zawodów zgłosiło się 64 uczestników. W sumie na 5 boiskach rozegrano łącznie 116 spotkań.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii prezentują się następująco:
Kat. szkoły podstawowe dziewczęta:
I m. Matylda Wesoła
II m. Oliwia Kostrzewska
III m. Oliwia Migdałek
 
Kat. szkoły podstawowe chłopcy:
I m. Jakub Łopata
II m. Dawid Jarnut
III m. Kacper Jabłoński
 
Kat. „maluch”:
I m. Patrycja Frelich
II m. Miłosz Kostrzewski
III m. Iga Dachtera
 
Kat. gimnazjum dziewczęta:
I m. Aleksandra Minge
II m. Martyna Wojtkowiak
 
Kat. gimnazjum chłopcy:
I m. Rafał Jędzrzejczak
II m. Mateusz Jarnut
III m. Emanuel Łęszczak
 
Kat. OPEN mężczyźni:
I m. Karol Melonek
II m. Wojciech Pigla
III m. Piotr Świderski
 
Kat. OPEN Panie:
W tej kategorii nie wystartowała żadna zawodniczka.
 
Szczegółowe wyniki klasyfikacji X sezonu Ligi Badmintona w Lwówku po piątym turze prezentuje tabela zamieszczona poniżej. Przed nami ostatni turniej. Ze względu na fakt, że w generalnej klasyfikacji liczyć się będą wyniki tylko z czterech najlepszych turów, do łącznego wyniku poszczególnych zawodników dodaliśmy już tylko wyniki lepsze od dotychczas osiągniętych. Tak samo postąpimy po zakończeniu ostatniego, szóstego turu. W końcowej klasyfikacji mogą więc nastąpić jeszcze pewne zmiany. Wyjątek stanowi kategoria szkoła podstawowa – chłopcy, gdzie pierwsze i drugie miejsce jest już praktycznie przesądzone, a zawodnikom pozostaje walka o miejsce trzecie. Pierwsze miejsca w generalnej klasyfikacji są już też rozstrzygnięte w kategoriach Open Panowie, szkoła podstawowa – dziewczęta i gimnazjum – dziewczęta. Najciekawsza sytuacja panuje w kategorii gimnazjum – chłopcy, gdzie w łącznej klasyfikacji na zwycięstwo szansę nadal ma trzech zawodników – Bartek Szymoniak, Mateusz Jarnut i Rafał Jędrzejczak. Również w kategorii „maluch” nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte i w łącznej klasyfikacji zwycięzcą może zostać jeden z trzech zawodników, czyli Karolina Kupś, Miłosz Kostrzewski i Patrycja Frelich.
Zapraszamy na ostatni, VI tur X sezonu naszej ligi badmintona. Odbędzie się on w sobotę 2 kwietnia 2016 r. o godz. 10.00, tradycyjnie na hali OSiR w Lwówku.
Po zakończonych rozgrywkach nastąpi podsumowanie całej ligi, wręczenie zwycięzcom medali i dyplomów oraz nagród tym, którzy byli obecni na wszystkich sześciu zawodach X ligi badmintona w Lwówku.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją