Dziś jest: Piątek, 20-07-2018

Informacje

Narzędzia i usługi

Sport

Liga Badmintona - sezon XI - podsumowanie wyników po I turze

  • 01-12-2016
  • przez Maciej Piechowiak

Załączniki

Liga badmintona – sezon XI (2016-2017). Podsumowanie wyników po I turze
            W sobotę, 19 listopada 2016 r., na hali lwóweckiego OSIR-u obyły się I zawody, XI sezonu Ligi Badmintona. Zawody zorganizowane były przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Brody oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lwówku, przy współudziale Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku. Przypominamy, że liga ma formę otwartych zawodów dla wszystkich chętnych. Zawody są rozgrywane w następujących kategoriach: szkoły podstawowe dziewczęta i chłopcy, gimnazja dziewczęta i chłopcy, open kobiety i mężczyźni oraz kategoria „maluchy” dla dzieci z klasy III szkoły podstawowej i młodszych. Za zwycięstwo w każdym turze zawodnik może zdobyć 50 punktów. Drugie miejsce to 48 punktów, trzecie 47 punktów itd. Przy obliczaniu końcowego wyniku, każdemu z zawodników odejmuje się dwa najsłabsze występy. W przypadku równej ilości punktów decydować będzie frekwencja, a następnie wyższa pozycja w klasyfikacji indywidualnej poszczególnych zawodów. Zwycięzcy danych kategorii (pierwsze trzy miejsca) uhonorowani zostaną medalami i nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo osoby, które nie opuszczą ani jednej kolejki wezmą udział w losowaniu nagród niespodzianek ufundowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku.
            Rozpoczęcie XI sezonu rozgrywek w badmintona należy uznać za bardzo udane. W I zawodach wystartowało aż 68 uczestników. Na 5 boiskach rozegrano łącznie 120 pojedynków.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii prezentują się następująco:
Kat. szkoły podstawowe dziewczęta:
I m. Matylda Wesoła
II m. Oliwia Gorońska
III m. Oliwia Kostrzewska
 
Kat. szkoły podstawowe chłopcy:
I m. Dawid Jarnut
II m. Kamil Wachowski
III m. Kamil Gomułka
 
Kat. „maluch”:
I m. Iga Dachtera
I m. Eryk Wojtkowiak
III m. Miłosz Kostrzewski
 
Kat. gimnazjum dziewczęta:
I m. Aleksandra Minge
II m. Oliwia Migdałek
III m. Julia Mańczak
 
Kat. gimnazjum chłopcy:
I m. Mateusz Jarnut
II m. Rafał Jędrzejczak
III m. Bartosz Szymoniak
 
Kat. OPEN mężczyźni:
I m. Wojciech Pigla
II m. Karol Melonek
III m. Michał Jaszczyk
 
Kat. OPEN Panie:
I m. Anna Jędrzejczak
 
Szczegółowe wyniki klasyfikacji XI sezonu Ligi Badmintona w Lwówku po pierwszym turze prezentuje tabela zamieszczona poniżej.
Już dzisiaj zapraszamy na kolejny, II tur XI sezonu naszej ligi badmintona. Odbędzie się on w sobotę 10 grudnia 2016 r. o godz. 10.00, tradycyjnie na hali OSiR w Lwówku.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją