Dziś jest: Piątek, 20-07-2018

Informacje

Narzędzia i usługi

Sport

Liga badmintona – sezon XI (2016-2017). Podsumowanie wyników po IV turze

  • 06-03-2017
  • przez Maciej Piechowiak

Załączniki

Liga badmintona – sezon XI (2016-2017). Podsumowanie wyników po IV turze
            W sobotę, 25 lutego 2017 r., na hali lwóweckiego OSIR-u obyły się IV zawody, XI sezonu Ligi Badmintona. Zawody zorganizowane były przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Brody oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lwówku, przy współudziale Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku. Przypominamy, że liga ma formę otwartych zawodów dla wszystkich chętnych. Zawody są rozgrywane w następujących kategoriach: szkoły podstawowe dziewczęta i chłopcy, gimnazja dziewczęta i chłopcy, open kobiety i mężczyźni oraz kategoria „maluchy” dla dzieci z klasy III szkoły podstawowej i młodszych. Za zwycięstwo w każdym turze zawodnik może zdobyć 50 punktów. Drugie miejsce to 48 punktów, trzecie 47 punktów itd.
Ze względu na zaczynający się w kwietniu sezon piłkarski i biegowy, w tegorocznych rozgrywkach postanowiono zakończyć zmagania na piątym turze. Następne zawody będą więc w tym sezonie ostatnimi zawodami tego cyklu. Dlatego też tym razem przy obliczaniu końcowego wyniku, każdemu z zawodników odejmuje się tylko jeden najsłabszy wynik. W przypadku równej ilości punktów decydować będzie frekwencja, a następnie wyższa pozycja w klasyfikacji indywidualnej poszczególnych zawodów. Zwycięzcy danych kategorii (pierwsze trzy miejsca) uhonorowani zostaną medalami i nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo osoby, które nie opuszczą ani jednej kolejki wezmą udział w losowaniu nagród niespodzianek ufundowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku.
            W czwartym turze wystartowało 58 uczestników. Na 5 boiskach rozegrano łącznie 107 pojedynków.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii prezentują się następująco:
Kat. szkoły podstawowe dziewczęta:
I m. Matylda Wesoła
II m. Oliwia Kostrzewska
III m. Donata Szymoniak
 
Kat. szkoły podstawowe chłopcy:
I m. Kamil Wachowski
II m. Gracjan Kamiński
III m. Dawid Jarnut
 
Kat. „maluch”:
I m. Maciej Kasztelan
II m. Błażej Heliasz
III m. Miłosz Wojciechowski
 
Kat. gimnazjum dziewczęta:
I m. Aleksandra Minge
II m. Oliwia Migdałek
III m. Zuzanna Korpik
 
Kat. gimnazjum chłopcy:
I m. Bartosz Szymoniak
II m. Mateusz Jarnut
III m. Jakub Łopata
 
Kat. OPEN mężczyźni:
I m. Michał Kapelski
II m. Bernard Thiele
III m. Jakub Żurkiewicz
 
Kat. OPEN Panie:
I m. Izabela Dachtera
II m. Magdalena Lisek
 
Szczegółowe wyniki klasyfikacji XI sezonu Ligi Badmintona w Lwówku po czwartym turze prezentuje tabela zamieszczona poniżej.
Podsumowując wyniki, zwycięstwo w swoich kategoriach zagwarantowali już sobie Mateusz Jarnut - w kategorii gimnazjum chłopcy, Aleksandra Minge - w kategorii gimnazjum dziewczęta oraz Matylda Wesoła - w kategorii szkoła podstawowa dziewczęta. Wyłonienie zwycięzcy w pozostałych kategoriach nadal pozostaje sprawą otwartą.
Kolejny, V tur, kończący XI sezon naszej ligi badmintona odbędzie się w sobotę 11 marca 2017 r. o godz. 10.00, tradycyjnie na hali OSiR w Lwówku. Podczas zawodów odbędzie się uhonorowanie zwycięzców oraz rozlosowanie nagród wśród uczestników, którzy nie opuścili żadnych zawodów. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją