Dziś jest: Czwartek, 27-02-2020

Informacje

Narzędzia i usługi

LKS Błyskawica Pakosław

Podsumowanie roku 2008

  • 00-00-0000
      Ludowy Klub Sportowy Błyskawica Pakosław w ramach realizacji zadania publicznego wpieranego przez dotację z Gminy Lwówek realizował projekt upowszechniania kultury fizycznej i sportu w ramach klubów sportowych i organizacji sportowych.
    Klub w duchu idei wychowania dzieci i młodzieży przez kulturę fizyczną i sport zorganizował w marcu, wspólnie z Zespołem Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Pakosławiu, Turniej w Warcabach 64-polowych a w czerwcu, wspólnie z Towarzystwem Gimnastycznym Sokół Brody, Turniej Tenisa Stołowego. Organizacja tego typu zawodów miała na celu przede wszystkim zainteresowanie dzieci różnymi formami sportowej rywalizacji. Podstawowym zadaniem realizowanym przez Klub jest szkolenie i prowadzenie w rozgrywkach ligowych B-klasy, organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, drużyny seniorów. W ramach pracy szkoleniowej w ciągu całego roku zawodnicy Klubu uczestniczyli w kilku treningach w hali we Lwówku oraz w kilkunastu na boisku w Pakosławiu. W lutym Błyskawica Pakosław uczestniczyła w eliminacjach do III Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Nowotomyskiego. W prawdzie drużyna nie awansowała do dalszych rozgrywek, ale jako sukces trzeba uznać zwycięstwo po emocjonującym meczu z drużyną Remes II Opalenica.
Przed rundą wiosenną drużyna seniorów rozegrała pięć meczów sparingowych w tym cztery zorganizowane na boisku w Pakosławiu. Bilans spotkań to trzy zwycięstwa, remis i porażka. W marcu w hali we Lwówku odbył się sparingowy mecz, na który Błyskawica Pakosław zaprosiła zaprzyjaźniony zespół Sparty Brody.
    W rozgrywkach wiosennych sezonu 2007/2008 Klub rozegrał jedenaście spotkań, z których pięć wygrał a sześć przegrał. Pozwoliło to zająć ostatecznie ósme miejsce wśród dwunastu rywalizujących drużyn. W ostatni weekend czerwca na boisku w Pakosławiu odbył się mecz, w którym zmierzyły się drużyny oldbojów i seniorów Błyskawicy Pakosław. Zawody dla młodszych zawodników były spotkaniem podsumowującym rozgrywki ligowe, a dla starszych graczy były okazją do uczczenia jubileuszu 35-lecia istnienia Klubu Błyskawica Pakosław.
    Przed rundą jesienną rozgrywek ligowych drużyna Błyskawicy rozegrała pięć meczów sparingowych w tym cztery zorganizowane na boisku w Pakosławiu. Bilans spotkań to jedno zwycięstwo, dwa remisy i dwie porażki.
Tradycyjnie 15 sierpnia odbył się VIII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa LKS Błyskawica Pakosław, który po emocjonujących pojedynkach w strugach padającego deszczu ostatecznie wygrała drużyna gospodarzy.
    W rozgrywkach jesiennych sezonu 2008/2009 Klub rozegrał jedenaście spotkań, z których trzy wygrał, jedno zremisował a siedem przegrał. Pozwoliło to zająć dziesiąte miejsce wśród dwunastu rywalizujących drużyn.
W czerwcu tego roku LKS Błyskawica Pakosław stał się członkiem Okręgowego Związku Jeździeckiego w Poznaniu. Jeźdźcem, który reprezentował barwy naszego Klub i uczestniczył m.in. w Zawodach Konnych w Posadowie, był mieszkaniec Pakosławia – Krystian Starkowski.
    Udział Stowarzyszenia Kultury Fizycznej LKS Błyskawica Pakosław w rywalizacji sportowej w roku 2008r. to również administrowanie boiskiem w Pakosławiu, prowadzenie dokumentów Stowarzyszenia: przygotowywanie ofert i sprawozdań w ramach współpracy z organami administracji publicznej, prowadzenie obowiązkowej dokumentacji dla potrzeb Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, przygotowywanie artykułów prasowych dokumentujących działalność Klubu, prowadzenie kroniki, aktualizacja informacji o Klubie na stronie internetowej Gminy Lwówek oraz utworzenie własnej strony internetowej Klubu pod adresem: www.pakoslaw.8p.pl
 
 
 

 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją