Dziś jest: Niedziela, 18-11-2018

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności

Pięknieją lwóweckie wsie (Misja Konin). Pamięć zaklęta w kamieniach

  • 22-11-2017
W październiku 2017 zakończyły się prace prowadzone przez Sołectwa Konin i Zębowo związane z realizacją projektów, które były laureatami VII edycji konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś” w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi”.
 
W ramach projektu Sołectwa Konin „Pięknieją lwóweckie wsie (Misja Konin). Pamięć zaklęta w kamieniach”  wykonano zagospodarowanie terenu przy krzyżu w centrum wsi, wykonano utwardzenia terenu przy świetlicy wiejskiej, ale także uzupełniono przestrzeń przy skwerze Powstańców Wielkopolskich w Koninie. Na skwerze oprócz pamiątkowych  kamieni z wygrawerowanymi datami upamiętniającymi ważne daty w historii Wielkopolski, zaktualizowano tablicę z Powstańcami Wielkopolskimi z Konina, a także stanął maszt flagowy. W ramach projektu oznakowano również szlaki rowerowe wokół Jeziora Konińskiego, jak również, utworzono stronę internetową sołectwa Konin www.konin.lwowek.com.pl, oraz zakupiono projektor multimedialny na potrzeby świetlicy wiejskiej.
 
Całkowity koszt projektu opiewał na kwotę 55.177,27zł. Projekt współfinansowany został przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi” w wysokości 21.500,00 zł, kwota 11.252,27zł pochodziła z budżetu Gminy Lwówek, a kwota 3.000,00 ze środków Funduszu Sołeckiego Sołectwa Konin. Ponadto wartość pracy własnej mieszkańców wsi, którzy w dużej mierze wykonywali prace przy projekcie samodzielnie oszacowana została na kwotę 19.425,00zł
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją