Dziś jest: Niedziela, 18-11-2018

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności

Liga Badmintona - sezon XII (2017-2018) - podsumowanie wyników po I turze

  • 06-12-2017
  • przez Maciej Piechowiak

Załączniki

W sobotę, 18 listopada 2017 r., na hali lwóweckiego OSIR-u obyły się I zawody, XII sezonu Ligi Badmintona. Zawody zorganizowane były przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Brody oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lwówku, przy współudziale Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku. Przypominamy, że liga ma formę otwartych zawodów dla wszystkich chętnych. Ze względu na wejście w życie reformy oświaty w sezonie 2017/2018 konieczne było dokonanie zmian w kategoriach, w których rywalizują zawodnicy startujący w lidze. Obecne kategorie to: open kobiety i mężczyźni, gimnazja dziewczęta i chłopcy, szkoły podstawowe dziewczęta i chłopcy - oddzielnie klasy VI -VII i IV-V oraz kategoria „maluchy” dla dzieci z klasy III szkoły podstawowej i młodszych. Za zwycięstwo w każdym turze zawodnik może zdobyć 50 punktów. Drugie miejsce to 48 punktów, trzecie 47 punktów itd. Przy obliczaniu końcowego wyniku, każdemu z zawodników odejmuje się jeden najsłabszy występ. W przypadku równej ilości punktów decydować będzie frekwencja, a następnie wyższa pozycja w klasyfikacji indywidualnej poszczególnych zawodów. Zwycięzcy danych kategorii (pierwsze trzy miejsca) uhonorowani zostaną medalami i nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo osoby, które nie opuszczą ani jednej kolejki wezmą udział w losowaniu nagród niespodzianek ufundowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku.
            W rozpoczęciu XII sezonu rozgrywek w badmintona wystartowało aż 46 uczestników z gminy Lwówek, Nowy Tomyśl oraz Dopiewo. Na 5 boiskach, pomiędzy 1000 a 1400 rozegrano łącznie 81 pojedynków.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii prezentują się następująco:
 
Kat. „maluch”:
I m. Miłosz Kostrzewski
 
Kat. szkoły podstawowe dziewczęta, klasy IV - V:
I m. Iga Dachtera
 
Kat. szkoły podstawowe dziewczęta, klasy VI - VII:
I m. Matylda Wesoła
II m. Donata Szymoniak
III m. Oliwia Kostrzewska
 
Kat. szkoły podstawowe chłopcy, klasy IV - V:
I m. Maciej Kasztelan
II m. Miłosz Wojciechowski
III m. Patryk Kokot
 
Kat. szkoły podstawowe chłopcy, klasy VI - VII:
I m. Dawid Jarnut
II m. Kamil Wachowski
III m. Gracjan Kamiński
 
Kat. gimnazjum dziewczęta:
I m. Ewelina Matyjasik
II m. Zuzanna Korpik
III m. Martyna Kroma
 
Kat. gimnazjum chłopcy:
I m. Mateusz Jarnut
II m. Emil Thiele
III m. Kacper Jabłoński
 
Kat. OPEN Panie:
I m. Izabela Dachtera
 
Kat. OPEN mężczyźni:
I m. Michał Kapelski
II m. Bernard Thiele
III m. Maciej Piechowiak
 
 
Szczegółowe wyniki klasyfikacji XII sezonu Ligi Badmintona w Lwówku po pierwszym turze prezentuje tabela zamieszczona poniżej.
Już dzisiaj zapraszamy na kolejny, II tur XII sezonu naszej ligi badmintona. Odbędzie się on w sobotę 9 grudnia 2017 r. o godz. 1000, tradycyjnie na hali OSiR w Lwówku.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją