Dziś jest: Niedziela, 20-01-2019

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności

Liga Badmintona - sezon XII (2017-2018) - podsumowanie wyników po III turze

  • 23-01-2018
  • przez Maciej Piechowiak

Załączniki

W sobotę, 13 stycznia 2018 r., na hali lwóweckiego OSIR-u obyły się III zawody, XII sezonu Ligi Badmintona. Turniej zorganizowany był przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Brody oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lwówku, przy współudziale Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku. Przypominamy, że liga ma formę otwartych zawodów dla wszystkich chętnych. Ze względu na wejście w życie reformy oświaty, w sezonie 2017/2018 konieczne było dokonanie zmian w kategoriach, w których rywalizują zawodnicy startujący w lidze. Obecne kategorie to: open kobiety i mężczyźni, gimnazja dziewczęta i chłopcy, szkoły podstawowe dziewczęta i chłopcy - oddzielnie klasy VI -VII i IV-V oraz kategoria „maluchy” dla dzieci z klasy III szkoły podstawowej i młodszych. Za zwycięstwo w każdym turze zawodnik może zdobyć 50 punktów. Drugie miejsce to 48 punktów, trzecie 47 punktów itd. Przy obliczaniu końcowego wyniku, każdemu z zawodników odejmuje się jeden najsłabszy występ. W przypadku równej ilości punktów decydować będzie frekwencja, a następnie wyższa pozycja w klasyfikacji indywidualnej poszczególnych zawodów. Zwycięzcy danych kategorii (pierwsze trzy miejsca) uhonorowani zostaną medalami i nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo osoby, które nie opuszczą ani jednej kolejki wezmą udział w losowaniu nagród - niespodzianek, ufundowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku.
            W III turze XII sezonu rozgrywek w badmintona wystartowała rekordowa liczba 68 uczestników z gminy Lwówek, Kuślin, Nowy Tomyśl i Dopiewo. Na 5 boiskach, pomiędzy 1000 a 1500 rozegrano łącznie 117 pojedynków. Organizatorów cieszy fakt, że pojawiają się nowe zawodniczki i nowi zawodnicy.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii prezentują się następująco:
 
Kat. „maluch”:
I m. Miłosz Kostrzewski
II m. Piotr Lisek
 
Kat. szkoły podstawowe dziewczęta, klasy IV - V:
I m. Patrycja Frelich
II m. Karolina Kupś
III m. Iga Dachtera
 
Kat. szkoły podstawowe dziewczęta, klasy VI - VII:
I m. Matylda Wesoła
II m. Oliwia Kostrzewska
III m. Nicola Wojtkowiak
 
Kat. szkoły podstawowe chłopcy, klasy IV - V:
I m. Mikołaj Wieczorek
II m. Maciej Kasztelan
III m. Eryk Wojtkowiak
 
Kat. szkoły podstawowe chłopcy, klasy VI - VII:
I m. Łukasz Śniadecki
II m. Kamil Wachowski
III m. Dawid Jarnut
 
Kat. gimnazjum dziewczęta:
I m. Zofia Kaźmierczak
II m. Wiktoria Frelich
III m. Zuzanna Korpik
 
Kat. gimnazjum chłopcy:
I m. Mateusz Jarnut
II m. Emil Thiele
III m. Kacper Jabłoński
 
Kat. OPEN Panie:
I m. Izabela Dachtera
II m. Ilona Kowalska
III m. Magdalena Lisek
 
Kat. OPEN mężczyźni:
I m. Emil Stańczak
II m. Michał Kapelski
III m. Bernard Thiele
 
 
Szczegółowe wyniki klasyfikacji XII sezonu Ligi Badmintona w Lwówku po trzecim turze prezentuje tabela zamieszczona poniżej.
Przed nami jeszcze dwa tury. Już dzisiaj zapraszamy na kolejną, IV-tą kolejkę XII sezonu naszej ligi badmintona. Odbędzie się ona w sobotę 3 lutego 2018 r. o godz. 1000, tradycyjnie na hali OSiR w Lwówku. We wszystkich kategoriach końcowa sytuacja nie jest jeszcze rozstrzygnięta i dotychczasowi liderzy nie mogą na razie powiedzieć, że zwycięstwo mają już zapewnione.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją