Dziś jest: Piątek, 07-08-2020

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności

Posadowo - Uroczyste otwarcie budynku strażnicy OSP oraz nowego parkingu przy Zespole Szkoły i Przedszkola

  • 23-12-2019
  • przez Maciej Piechowiak
13 grudnia 2019r. odbyło się uroczyste otwarcie strażnicy w Posadowie oraz nowego parkingu przy szkole. W uroczystości wziął udział zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu - młodszy kapitan Jakub Kłosowski, komendant Gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Lwówek – druh Piotr Wojciechowski, burmistrz Miasta i Gminy Lwówek – p. Piotr Długosz, proboszcz parafii Lwówek ksiądz dziekan Grzegorz Gałkowski, sekretarz gminy Lwówek p. Maciej Piechowiak, przedstawiciele Sołectwa Posadowo, strażacy z Posadowa, społeczność ZSPiP w Posadowie.
Pierwsza część uroczystości była związana z otwarciem strażnicy w Posadowie. Budynek na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej został adoptowany po starej hydroforni. Dzięki zaangażowaniu wielu osób obiekt, który stał niewykorzystany i pod względem estetyki odbiegał od dzisiejszych standardów, został zamieniony w miejsce niezwykle ważne dla tutejszych mieszkańców. Remont został współfinansowany ze środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Całość udało się zrealizować dzięki wsparciu Gminy Lwówek, Sołectwu z Posadowa oraz środkom własnym jednostki. Strażacy syreną ogłosili rozpoczęcie uroczystości. Meldunek komendantowi Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu złożył naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Posadowie druh Marek Banaś. Po uroczystym przecięciu wstęgi nastąpiło poświęcenie strażnicy. Dokonał tego proboszcz parafii Lwówek ksiądz dziekan Grzegorz Gałkowski. Następnie uczestnicy uroczystości mogli zwiedzić budynek strażnicy. Miejsce takie jak strażnica w Posadowie pomoże w wypełnianiu zadań, które codzienność stawia przed strażakami. Praca strażaka jest niewymierna, bo pomocy nie da się przeliczyć na żadne jednostki. Jest służbą dla drugiego człowieka. Posadowo ma swoją Ochotniczą Straż Pożarną, ma strażnicę i w razie nieprzewidzianych sytuacji możliwość uzyskania wsparcia.
Druga część uroczystości była związana z otwarciem parkingu przy Szkole Podstawowej w Posadowie. Placówka od 6 lat jest zespołem i w swoim składzie ma również przedszkole. Przez ostatnie lata szkoła borykała się z brakiem miejsc do parkowania. Prawdziwego parkingu szkoła nigdy nie posiadała i każdy przyjeżdżający robił co mógł, by znaleźć kawałek przestrzeni dla siebie. Pod względem bezpieczeństwa ta sytuacja pozostawiała wiele do życzenia. Teraz dzięki realizacji projektu „Dbamy o bezpieczeństwo własne i innych” finansowanemu w części przez Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ – SYSTEM S. A. z siedzibą w Warszawie udało się oddać do użytku parking samochodowy na dziesięć stanowisk oraz rowerowy na osiem pojazdów. Całość inwestycji udało się zrealizować dzięki wsparciu Gminy Lwówek oraz Sołectwa z Posadowa. Na zakończenie uroczystości uczniowie Szkoły Podstawowej w Posadowie zaprezentowali program artystyczny związany tematycznie z bezpieczeństwem oraz zbliżającymi się świętami.
Wszystkim, którzy pomogli w realizacji przedsięwzięć podziękowania składa OSP Posadowo oraz Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Posadowie.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją