Dziś jest: Wtorek, 30-11-2021

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności

Uwaga - Covid-19 - podstawowe zasady przy posyłaniu dzieci do szkół i przedszkoli

  • 16-10-2020
  • przez Maciej Piechowiak
Uwaga!
W związku z gwałtownym pogorszeniem się sytuacji epidemiologicznej w naszym regionie apelujemy o zachowanie szczególnej rozwagi przy podejmowaniu przez rodziców decyzji o posyłaniu dzieci do szkół i przedszkoli.
Przypominamy, że zabrania się posyłania dzieci do placówek oświatowych w przypadku, gdy dziecko przejawia jakiekolwiek objawy chorobowe np. katar, kaszel, podwyższona temperatura, ból gardła, ból głowy, ból mięśni, wysypka skórna, rozstrój żołądka, utrata węchu lub smaku, ogólne zmęczenie i osłabienie, itp. Jeśli któreś z tych objawów wystąpią w trakcie pobytu dziecka w szkole/przedszkolu, rodzic ma obowiązek odebrać dziecko z placówki bez zbędnej zwłoki.
Prosimy również o pozostawienie dziecka w domu, jeśli nie jest ono chore, ale wymienione wyżej objawy chorobowe, szczególnie charakterystyczne dla zakażenia Covid-19, występują u któregokolwiek z domowników. Istnieje wówczas bardzo duże niebezpieczeństwo, że dziecko może przechodzić zakażenie bezobjawowo, lecz samo nie mając objawów chorobowych, może w tym czasie zarażać inne dzieci, nauczycieli lub pracowników obsługi.
W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich prosimy również, by rodzice którzy mają taką możliwość, sami zapewnili dowóz dzieci do szkół i przedszkoli. Dzieci osób, które nie mają takiej możliwości będą korzystać z dowozu zapewnionego przez gminę. W tym wypadku obowiązuje kategoryczny nakaz zasłaniania przez osoby korzystające z dowozów nosa i ust. Cały czas utrzymujemy kontakt z przewoźnikiem oraz Kuratorem Oświaty i na bieżąco będziemy realizować wytyczne związane z zachowaniem bezpieczeństwa dzieci w autobusach szkolnych. Zmniejszenie liczby dzieci w autobusie na pewno ograniczy możliwość rozprzestrzeniania się wirusa wśród naszych uczniów, a tym samym wśród nas wszystkich.
 
Burmistrz Miasta i Gminy
Piotr Długosz

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją