Dziś jest: Sobota, 21-05-2022

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności

UWAGA - ORGANIZACJA POMOCY DLA MIESZKAŃCÓW UKRAINY W GMINIE LWÓWEK!

  • 28-02-2022
  • przez Maciej Piechowiak
Aktualizacja z dnia 01.04.2022r.
 
 
_____________________________________________________________________________________
 
Aktualizacja z dnia 23.02.2022r.
Informacje na temat zakładania kont PUE niezbędnych do składania wniosków do wypłaty 500+ i innych świadczeń dostępne są TUTAJ.
Інформацію про створення облікових записів PUE, необхідних для подання заявок на оплату 500+ та інших переваг, можна знайти ТУТ
 
 
_________________________________________________________________________________________
 
Aktualizacja z dnia 21.03.2022r.
_________________________________________________________________________________
 
Informacje na temat uzyskiwania numerów PESEL dla uchdźców z Ukrainy znajdują sie TUTAJ.
 
__________________________________________________________________________________________
 
Aktualizacja z dnia 14 marca 2022r.
 
W związku z wejściem w życie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy... (patrz niżej), osoby chętne do zapewnienia pobytu uchodźcom z Ukrainy proszone są o kontakt z MGOPS Lwówek: tel. 61 44 14 552 lub 665 002 618 albo UMiG Lwówek: tel. 61 44 14 024 lub 724 007 075.
 
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
 
Osoby przyjmujące / zainteresowane przyjęciem i zapewnieniem opieki uchodźcom z Ukrainy, prosimy o zapoznanie się z opublikowaną w Dzienniku Ustaw ustawą o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Link do artykułu zawierającego podstawowe informacje na temat przyjętej ustawy oraz odnośnik do samej ustawy znajduje sie TUTAJ.
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 
Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu informuje, że w związku z napływem na teren naszego kraju obywateli Ukrainy Komenda Głowna Policji przygotowała numery telefonów dedykowane uchodźcom w zakresie zgłaszania przestępstw i wykroczeń na ich szkodę (w tym również zaginięć osób) oraz uzyskania pomocy i informacji w powyższym zakresie. Wskazane poniżej numery telefonów obsługiwane są przez osoby posiadające znajomość języka ukraińskiego.
  • Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP
 
tel. 47 72 123 07 (dla osób dzwoniących z zza granicy + 48 47 72 123 07)
skrzynka e-mail: e-mail
 
 
  • Wydział do Walki z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego KGP
tel. +48 664 974 934
skrzynka e-mail: e-mail
 
Повідомляю, що у зв’язку з напливом громадян України до нашої країни Головним управлінням поліції підготовлено телефони для біженців для повідомлення про злочини та правопорушення на їхню шкоду (у тому числі зникнення) та отримання допомоги та інформації в вище сфери дії. За вказаними нижче телефонами працюють люди зі знанням української мови.
• Центр розшуку зниклих безвісти Головного управління поліції тел. 47 72 123 07 (для тих, хто телефонує з-за кордону: + 48 47 72 123 07) поштова скринька: e-mail
• Відділ по боротьбі з торгівлею людьми Кримінального бюро КГП тел.+48 664 974 934 поштова скринька: e-mail
 
 
___________________________________________________________________________________________________
 
Aktualizacja z 10 marca 2022r.
Z inicjatywy czynnych i emerytowanych nauczycieli, w Świetlicy/Stołówce w byłej szkole podstawowej w Lwówku (Ratuszowa 9 - wejście od boiska, od ul. Koścoielnej), odbywają się darmowe lekcje języka polskiego dla Ukraińców. Pierwsza lekcja odbyła się w środę, 9 marca 2022 r. o godz. 18.00. Następne, również o godz. 18.00 w kolejne dni robocze. Zainteresowanych zachęcamy do przybycia lub ewentualnego kontaktu z Urzędem albo SP Lwówek.
 
____________________________________________________________________________________________________
 
Aktualizacja z 9 marca 2022r.
 
 
_________________________________________________________________________________
 
Aktualizacja z 7 marca 2022r.
Uruchomiono bardzo pomocną platformę koordynacji pomocy humanitarnej dla Ukrainców i dla Ukrainy.
Platforma dostepna pod adresem: https://pomagamukrainie.gov.pl/.
 
_________________________________________________________________________________
 
Aktualizacja z dnia 4 marca 2022r.
W imieniu Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego informuję, że najświeższe informacje dotyczące uchodźców z Ukrainy znajdują się pod wskazanymi linkami: https://www.poznan.uw.gov.pl/informacje-dla-obywateli-ua https://www.poznan.uw.gov.pl/pomagamukrainie .
 
Specjalną zbiórkę pieniężną zorganizowało również Stowarzyszenie Współpracy Gminy Lwówek z Zagranicą. Uruchomiło ono subkonto, na które moża wpłacac pieniądze na potrzeby uchodźców z Ukrainy. Numer rachunku, na który wpłacać można środki - PKO BP SA: 53 1020 4144 0000 6402 0296 1753.
 
_________________________________________________________________________
 
Aktualizacja z dnia 3 marca 2022 r.
W związku z przygotowaniem mieszkań dla przybywających Uchodźców informujemy, że obecnie potrzebujemy w szczególności: garnków, patelni, stołu, 2 telewizorów, komputera, pralki, łóżek jednoosobowych z materacami, 2 szaf oraz nowych poduszek, kołder i pościeli. Wszyscy, którzy mieliby na stanie ww. przedmioty w dobrym stanie technicznym i chcieliby je przekazać dla Uchodźców, prosimy o kontakt z MGOPS Lwówek.
Dodatkowo prosimy, by mieszkańcy, którzy przyjęli do siebie Uchodźców z Ukrainy, pilnie skontaktowali się z MGOPS Lwówek - tel. 61 44 14 552 lub 665 002 618, celem objęcia tych osób stosowna pomocą.
 
_______________________________________________________________________________________
 
 Aktualizacja z dnia 1 marca 2022r.
Bardzo dziękujemy za tak duży odzew i tak licznie przynoszone rzeczy. Po konsultacji z MGOK i MGOPS prosimy o dostosowanie się do nowych reguł zbiórki.
Ze względu na zmagazynowanie już dość znacznych zapasów, DO ODWOŁANIA WSTRZYMUJEMY ZBIÓRKĘ:
1) pluszaków i zabawek;
2) odzieży wierzchniej (kurtki, buty);
3) termosów.
 
POTRZEBNE SĄ SZCZEGÓLNIE:
1) nowa bielizna damska i dziecięca;
2) nowe lub idealne kołdry i poduszki, prześcieradła;
3) powerbanki, ładowarki, przedłużacze;
4) kosmetyczki;
5) kubki termiczne, czajniki elektryczne (nowe lub idealne).
 
Proszę na bieżąco śledzić kolejne wiadomości z informacjami o prowadzonej zbiórce.
 
I. Zbiórka rzeczowa dla Uchodźców z Ukrainy:
1) MGOK w Lwówku Al. Emilii Sczanieckiej 56, tel. 61 44 14 449, przyjmuje: codziennie w dni robocze od 800 do 1800 - wejście od parkingu na Salę widowiskową:
a) sprzęty gospodarstwa domowego zarówno jednorazowe jak i wielokrotnego użytku: sztućce, kubki, talerze, miseczki, miski, garnuszki, rondelki, termosy, kubki termiczne, czajniki, worki na śmieci, ścierki i gąbki do mycia naczyń, mikrofalówka,
b) ubrania i buty w różnych rozmiarach dla dzieci i dorosłych: płaszcze przeciwdeszczowe, kurtki, bluzy, polary, spodnie, rajstopy, bieliznę dziecięcą, damską i męska, czapki, szaliki, rękawiczki,
c) koce, śpiwory, łóżka polowe, krzesła składane, małe poduszki, pościel, prześcieradła, materace, karimaty,
d) latarki, baterie, powerbanki, ładowarki do telefonów, przedłużacze, zapałki, świece,
e) zabawki typu przytulanki, resoraki, gryzaki, kolorowe książeczki, kolorowanki, kredki, pisaki, zeszyty, długopisy.
2) MGOPS w Lwówku ul. Pniewska 56, tel. 61 44 14 552, 665 002 618, przyjmuje codziennie w dni robocze od 730 do 1430:
a) żywność długoterminową, łatwą w przygotowaniu: produkty puszkowane, słoikowane, zupki chińskie, produkty instant, makaron, kasza, ryż, batony energetyczne, orzechy, bakalie, woda mineralna, mleko długoterminowe, kawa, herbata, soki, słodycze. Dla dzieci: musy owocowe, słoiczki dla niemowląt, kaszka, mleko modyfikowane,
b) środki higieniczne, kosmetyki i środki czystości: ręczniki, mydło, żel pod prysznic, szampon do włosów, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki i grzebienie do włosów, podpaski, wkładki higieniczne, chusteczki higieniczne, papier toaletowy, ręczniki papierowe, proszki do prania, płyn do naczyń. Dla dzieci: pampersy w różnych rozmiarach, chusteczki nawilżane, płatki kosmetyczne, smoczki,
c) środki opatrunkowe i medyczne: bandaże, kompresy, opatrunki, gaziki, plastry różnej wielkości, środki dezynfekujące (octenisept, woda utleniona), rękawiczki jednorazowe, maseczki, koce termiczne, nożyczki, termometr, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe (paracetamol, ibuprofen, dla dzieci w formie syropów i czopków), środki nawadniające (elektrolity), sól fizjologiczna, wapń (do łagodzenia reakcji alergicznych), środki na przeziębienie (krople do nosa, syropy przeciwkaszlowe, wykrztuśne, pastylki do ssania), środki łagodzące oparzenia np. panthenol, żele i kremy na stłuczenia i obrzęki, leki przeciwbiegunkowe. Dla dzieci: kremy na odparzenia np. sudocrem, panthenol, alantan.
UWAGA - RZECZY MUSZĄ BYĆ NOWE LUB NIEUŻYWANE, POSEGREGOWANE WEDŁUG RODZAJU I ROZMIARÓW - ZE WZGLĘDÓW ORGANIZACYJNYCH PROSIMY NIE PRZYNOSIĆ RZECZY UŻYWANYCH, NIEPOSEGREGOWANYCH, SPAKOWANYCH RAZEM W WORKI LUB INNE REKLAMÓWKI - utrudnia to bardzo dalszą dystrybucję otrzymanych towarów.
Przynoszone ręczniki, prosimy o wcześniejsze przepranie, ułatwi to ich późniejsze używanie.
II. Organizacja pobytu Uchodźców.
Gmina wspólnie z Urzędem Wojewódzkim koordynować będzie na bieżąco rozlokowanie przybywających Uchodźców z Ukrainy. W przypadku, gdy mieszkańcy gminy Lwówek sami przyjmować będą Ukrainców lub organizować im pobyt, prosimy o zgłoszenie tego do UMiG Lwówek - Pan Daniel Gałganek - tel. 724 007 075. Podajemy: liczbę przybyłych osób, wiek, płeć i miejsce tymczasowego zakwaterowania. Ułatwi to dalszą pomoc i organizację ich pobytu w naszej gminie.
 
Prosimy wszystkich o wsparcie oraz o przemyślane działania. Pamiętajmy, że Uchodźcy potrzebować będą naszej pomocy nie tylko dzisiaj i jutro. Musimy również pomyśleć o ich dalszej przyszłości.
Wolontariusze chętni do segregacji i dystrybucji zebranych rzeczy, proszeni są o bezpośredni kontakt z MGOK lub MGOPS.
Podstawowe informacje o pomocy dla obywateli Ukrainy znajdziesz TUTAJ.
Prosimy również o śledzenie stron FB Lwówka oraz MGOK Lwówek.
W razie dalszych pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod wskazane wcześniej numery.
 
Oto niektóre organizację, poprzez które możesz pomóc
 
????????   CENTRUM POMOCY MIĘDZYNARODOWEJ
Wpłat można dokonywać na stronie: 
https://pcpm.org.pl/ukrainaotwiera się w nowej karcie
oraz poprzez Facebooka:
https://www.facebook.com/donate/2948107692167955/4897929046952704/otwiera się w nowej karcie
????????   POLSKI CZERWONY KRZYŻ
Wpłaty na pomoc Ukrainie można kierować na konto: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem "UKRAINA" oraz za pomocą wpłat PayU na stronie: 
https://pck.pl/wspieraj-nas/otwiera się w nowej karcie
????????   POLSKA AKCJA HUMANITARNA
Wpłat można dokonywać na stronie:
https://www.siepomaga.pl/pah-ukrainaotwiera się w nowej karcie
????????   CARITAS POLSKA
  • Dokonując wpłaty na stronie caritas.plotwiera się w nowej karcie
  • Wpłacając dowolną kwotę na konto: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem UKRAINA
  • Wysyłając SMS pod numer 72052 o treści UKRAINA (koszt 2,46 zł z VAT).
????????  FUNDACJA PKO BANKU POLSKIEGO
Uruchomiła specjalne konto do wpłat na rzecz pomocy dla Ukrainy. Ty też możesz pomóc, wpłacając dowolną, najmniejszą nawet kwotę.
Dane do przelewu:
Fundacja PKO Banku Polskiego
Tytuł: Wpłata na pomoc dla Ukrainy
Nr konta: 47 1020 1068 0000 1002 0172 3014
???????? BANK GOSPODARSTWA KRAJOWEGO (BGK) 
w imieniu Narodowego Banku Ukrainy (NBU) otworzył specjalne konto, na które od dziś można wpłacać pieniądze na pomoc Ukrainie. 
Środki trafią bezpośrednio do Narodowego Banku Ukrainy.
Środki należy wpłacać na numer rachunku: 91 1130 0007 0080 2394 3520 0002
Odbiorca: Narodowy Bank Ukrainy.
Tytuł przelewu: Wsparcie dla Ukrainy.
Rachunek służy do gromadzenia środków pieniężnych w PLN i dokonywania rozliczeń bezgotówkowych.
????????   FUNDACJA HUMANDOC
Zbiórka "Misja Ukraina" - wpłacać można tutaj: 
https://zrzutka.pl/6phj34otwiera się w nowej karcie
????????   UNICEF POLAND
Pomoc dla dzieci na Ukrainie - wpłacać można tutaj: 
https://www.facebook.com/donate/462703465452564/10158711221256545/otwiera się w nowej karcie
????????   FUNDACJA POLSKA POMOC
Wpłacać można na konto: 22 1600 1462 1885 1446 5000 0001 z dopiskiem: Pomoc Ukrainie
https://www.facebook.com/fundacja.polska.pomoc/posts/4805355322874385otwiera się w nowej karcie
????????   FUNDACJA PRO SPE
Pomoc dla mieszkańców Ukrainy - wpłat można dokonywać na stronie:
https://www.facebook.com/donate/442810787626237/otwiera się w nowej karcie
????????   FUNDACJA OCALENIE
Pomoc dla osób z Ukrainy - wpłat można dokonywać na stronie:
https://www.facebook.com/donate/275450921370284/otwiera się w nowej karcie
????????   FUNDACJA SIEPOMAGA
Pomoc ofiarom wojny na Ukrainie - wpłacać można tutaj: 
https://www.siepomaga.pl/ukrainaotwiera się w nowej karcie
????????   FUNDACJA DOBRA FABRYKA
Na pomoc Ukrainie! Wpłat można dokonywać na stronie: 
https://www.dobrafabryka.pl/chce-pomoc/akcja/na-pomoc-ukrainieotwiera się w nowej karcie
????????   FUNDACJA DOBRYCH INICJATYW
Wsparcie dla Ukrainy i uchodźców. #FDIAid 
Wpłacać można tutaj: 
https://www.fdi.org.pl/pomoc-dla-ukrainy/otwiera się w nowej karcie
????????  FUNDACJA PKO BANKU POLSKIEGO
Uruchomiła specjalne konto do wpłat na rzecz pomocy dla Ukrainy. Ty też możesz pomóc, wpłacając dowolną, najmniejszą nawet kwotę.
Dane do przelewu:
Fundacja PKO Banku Polskiego
Tytuł: Wpłata na pomoc dla Ukrainy
Nr konta: 47 1020 1068 0000 1002 0172 3014
???????? BANK GOSPODARSTWA KRAJOWEGO (BGK) 
w imieniu Narodowego Banku Ukrainy (NBU) otworzył specjalne konto, na które od dziś można wpłacać pieniądze na pomoc Ukrainie. 
Środki trafią bezpośrednio do Narodowego Banku Ukrainy.
Środki należy wpłacać na numer rachunku: 91 1130 0007 0080 2394 3520 0002
Odbiorca: Narodowy Bank Ukrainy.
Tytuł przelewu: Wsparcie dla Ukrainy.
Rachunek służy do gromadzenia środków pieniężnych w PLN i dokonywania rozliczeń bezgotówkowych.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją