Dziś jest: Poniedziałek, 08-08-2022

Informacje

Narzędzia i usługi

Sport

Liga Badmintona - sezon XIII (2018-2019) - podsumowanie wyników po II turze

  • 02-01-2019
  • przez Maciej Piechowiak

Załączniki

Liga badmintona – sezon XIII (2018-2019). Podsumowanie wyników po II turze
            W sobotę, 8 grudnia 2018 r., na hali lwóweckiego OSIR-u obyły się drugie zawody, XIII sezonu Ligi Badmintona. Zawody zorganizowane były przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Brody oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lwówku, przy współudziale Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku. Przypominamy, że liga ma formę otwartych zawodów dla wszystkich chętnych. Zawodnicy startują w następujących kategoriach: open kobiety i mężczyźni; Szkoły podstawowe - kl. VII i VIII oraz klasa III gimnazjum - dziewczęta i chłopcy; szkoły podstawowe - dziewczęta i chłopcy - klasy IV-VI; kategoria „maluchy” dla dzieci z klasy III szkoły podstawowej i młodszych. Za zwycięstwo w każdym turze zawodnik może zdobyć 50 punktów. Drugie miejsce to 48 punktów, trzecie 47 punktów itd. Przy obliczaniu końcowego wyniku, każdemu z zawodników odejmuje się jeden najsłabszy występ. W przypadku równej ilości punktów decydować będzie frekwencja, a następnie wyższa pozycja w klasyfikacji indywidualnej poszczególnych zawodów. Zwycięzcy danych kategorii (pierwsze trzy miejsca) uhonorowani zostaną medalami i nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo osoby, które nie opuszczą ani jednej kolejki wezmą udział w losowaniu nagród niespodzianek ufundowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku.
            W II turze XIII sezonu rozgrywek w badmintona wystartowała rekordowa liczba 93 zawodników z gminy Lwówek, Kuślin i Nowy Tomyśl. Na 5 boiskach, pomiędzy 1000 a 1400 rozegrano aż 163 pojedynki.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii prezentują się następująco:
 
Kat. „maluch”:
I m. Tobiasz Kamiński
II m. Wiktor Frelich
 
Kat. dziewczęta - szkoły podstawowe, klasy IV - VI:
I m. Agata Janiszewska
II m. Oliwia Gałkowska
III m. Karolina Kupś
 
Kat. dziewczęta - szkoły podstawowe, klasy VII i VIII oraz gimnazjum kl. III:
I m. Oliwia Kostrzewska
II m. Zofia Kaźmierczak
III m. Nicola Wojtkowiak
 
Kat. chłopcy - szkoły podstawowe, klasy IV - VI:
I m. Mikołaj Wieczorek
II m. Miłosz Wojciechowski
III m. Kacper Bilon
 
Kat. chłopcy - szkoły podstawowe, klasy VII i VIII oraz gimnazjum kl. III:
I m. Łukasz Śniadecki
II m. Gracjan Kamiński
III m. Dawid Jarnut
 
Kat. OPEN Panie:
I m. Izabela Dachtera
II m. Karolina Kłapeć
III m. Magdalena Lisek
 
Kat. OPEN mężczyźni:
I m. Emil Stańczak
II m. Bartosz Szymoniak
III m. Jakub Żurkiewicz
 
Szczegółowe wyniki klasyfikacji XIII sezonu Ligi Badmintona w Lwówku po drugim turze prezentuje tabela zamieszczona w załączniku.
Już dzisiaj zapraszamy na kolejny, III tur XIII sezonu naszej ligi badmintona. Odbędzie się on w sobotę 12 stycznia 2019 r. o godz. 1000, tradycyjnie na hali OSiR w Lwówku.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją