Dziś jest: Poniedziałek, 08-08-2022

Informacje

Narzędzia i usługi

Sport

Liga Badmintona - Sezon XIII - Podsumowanie turu nr V oraz całego sezonu

  • 23-07-2019
  • przez Maciej Piechowiak

Załączniki

Liga badmintona – sezon XIII (2018-2019). Podsumowanie wyników po V turze
            W sobotę, 2 marca 2019 r., na hali lwóweckiego OSIR-u obyły się piąte, ostatnie zawody, XIII sezonu Ligi Badmintona. Zawody zorganizowane były przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Brody oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lwówku, przy współudziale Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku. Przypominamy, że liga miała formę otwartych zawodów dla wszystkich chętnych. Zawodnicy startowali w następujących kategoriach: open kobiety i mężczyźni; Szkoły podstawowe - kl. VII i VIII oraz klasa III gimnazjum - dziewczęta i chłopcy; szkoły podstawowe - dziewczęta i chłopcy - klasy IV-VI; kategoria „maluchy” dla dzieci z klasy III szkoły podstawowej i młodszych. Za zwycięstwo w każdym turze zawodnik mógł zdobyć 50 punktów. Drugie miejsce to 48 punktów, trzecie 47 punktów itd. Przy obliczaniu końcowego wyniku, każdemu z zawodników odjęto jeden najsłabszy występ. W przypadku równej ilości punktów decydowała frekwencja, a następnie wyższa pozycja w klasyfikacji indywidualnej poszczególnych zawodów, w ostateczności wynik bezpośredniego pojedynku w ostatnim turze.
            W V turze XIII sezonu rozgrywek w badmintona wystartowało 66 zawodników z gminy Lwówek, Kuślin i Nowy Tomyśl. Na 5 boiskach, pomiędzy 1000 a 1500 rozegrano 120 pojedynków.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii prezentują się następująco:
 
Kat. „maluch”:
I m. Wiktor Frelich
II m. Urszula Opala
III m. Tobiasz Kamiński
 
Kat. dziewczęta - szkoły podstawowe, klasy IV - VI:
I m. Karolina Kupś
II m. Iga Dachtera
III m. Agata Janiszewska
 
Kat. dziewczęta - szkoły podstawowe, klasy VII i VIII oraz gimnazjum kl. III
I m. Matylda Wesoła
II m. Oliwia Kostrzewska
III m. Nicola Wojtkowiak
 
Kat. chłopcy - szkoły podstawowe, klasy IV - VI:
I m. Igor Pietryka
II m. Maciej Kasztelan
III m. Mikołaj Wieczorek
 
Kat. chłopcy - szkoły podstawowe, klasy VII i VIII oraz gimnazjum kl. III:
I m. Michał Kucz
II m. Kamil Wachowski
III m. Dawid Jarnut
 
Kat. OPEN Panie:
I m. Izabela Dachtera
II m. Ilona Kowalska
III m. Magdalena Lisek
 
Kat. OPEN mężczyźni:
I m. Łukasz Śniadecki
II m. Bernard Thiele
III m. Maciej Piechowiak
 
Łącznie po pięciu tutach, w XIII sezonie Ligi badmintona sklasyfikowano 132 zawodników. Ostateczne wyniki prezentuje dołączony załącznik - Klasyfikacja końcowa.
Na zakończenie zwycięzcy danych kategorii (pierwsze trzy miejsca) uhonorowani zostali medalami i nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo osoby (28 zawodników), które nie opuściły ani jednej kolejki wzięły udział w losowaniu nagród niespodzianek ufundowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku.
Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, opiekunom i innym osobom zaangażowanym w przeprowadzenie zawodów. Zapraszają również na jesień, na XIV sezon rozgrywek.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją