Dziś jest: Poniedziałek, 08-08-2022

Informacje

Narzędzia i usługi

Sport

Liga Badmintona - Sezon XIV - Podsumowanie turu nr 3

  • 29-01-2020
  • przez Maciej Piechowiak

Załączniki

Liga badmintona – sezon XIV (2019-2020). Podsumowanie wyników po III turze
            W sobotę, 11 stycznia 2020 r., na hali lwóweckiego OSIR-u obyły się trzecie zawody, XIV sezonu Ligi Badmintona. Zawody zorganizowane były przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Brody oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lwówku, przy współudziale Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku. Przypominamy, że liga ma formę otwartych zawodów dla wszystkich chętnych. Zawodnicy, w zależności od liczby zgłoszeń rywalizują w systemie każdy z każdym, ewentualnie podwójnej przegranej. W tym sezonie organizatorzy podzielili uczestników na następujące kategorie: open Panie i Panowie, Szkoły ponadpodstawowe - dziewczyny, Szkoły podstawowe - kl. VII i VIII - dziewczęta i chłopcy, szkoły podstawowe - dziewczęta i chłopcy - klasy IV-VI oraz kategoria „maluchy” dla dzieci z klasy III szkoły podstawowej i młodszych. Za zwycięstwo w każdym turze zawodnik może zdobyć 50 punktów. Drugie miejsce to 48 punktów, trzecie 47 punktów itd. Przy obliczaniu końcowego wyniku, każdemu z zawodników odejmuje się jeden najsłabszy występ. W przypadku równej ilości punktów decydować będzie frekwencja, a następnie wyższa pozycja w klasyfikacji indywidualnej poszczególnych zawodów. Zwycięzcy danych kategorii (pierwsze trzy miejsca) uhonorowani zostaną medalami i nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo osoby, które nie opuszczą ani jednej kolejki wezmą udział w losowaniu nagród niespodzianek ufundowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku.
            W trzecim turze XIV sezonu rozgrywek w badmintona wystartowało 74 uczestników z gminy Lwówek, Kuślin i Nowy Tomyśl. Na 5 boiskach, pomiędzy 1000 a 1500 rozegrano łącznie 141 pojedynków.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii prezentują się następująco:
 
Kat. „maluch”:
I m. Antonii Kaczmarek
II m. Aleksander Sibirski
III m. Wiktor Frelich
 
Kat. dziewczęta - szkoły podstawowe, klasy IV - VI:
I m. Kornelia Górecka
II m. Iga Dachtera
III m. Agata Janiszewska
 
Kat. dziewczęta - szkoły podstawowe, klasy VII i VIII:
I m. Paulina Nowaczyk
II m. Karolina Kupś
III m. Gabriela Kupś
 
Kat. dziewczęta - szkoły ponadpodstawowe:
I m. Oliwia Kostrzewska
II m. Aleksandra Minge
III m. Nicola Wojtkowiak
 
Kat. OPEN Panie:
I m. Iwona Śniadecka
II m. Izabela Dachtera
III m. Magdalena Lisek
 
Kat. chłopcy - szkoły podstawowe, klasy IV - VI:
I m. Maciej Kasztelan
II m. Marcel Pietryka
III m. Patryk Jaroszyk
 
Kat. chłopcy - szkoły podstawowe, klasy VII i VIII:
I m. Kacper Hała
II m. Jakub Hała
III m. Oliwier Siuda
 
Kat. OPEN Panowie:
I m. Paweł Rzeszotalski
II m. Łukasz Śniadecki
III m. Bernard Thiele
 
Szczegółowe wyniki klasyfikacji XIV sezonu Ligi Badmintona w Lwówku po trzecim turze prezentuje tabela zamieszczona poniżej.
Już dzisiaj zapraszamy na kolejny, IV tur XIV sezonu naszej ligi badmintona. Odbędzie się on w sobotę 15 lutego 2020 r. o godz. 1000, tradycyjnie na hali OSiR w Lwówku.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją